Catering dietetyczny - jak wybrać catering dietetyczny

   

 

Czy wiesz, że według naukowców średni czas wypracowania nawyku to 66 dni? Najtrudniejszą jednak częścią całego planu jest rozpoczęcie oraz wytrwanie w postanowieniu. Wiele osób porzuca swoje postanowienia dietetyczne średnio po 30 dniach. Szkoda – ponieważ odpowiednio zbilansowana dieta, nie tylko zmienia sylwetkę, poprawia zdrowie – ale po prostu zmienia życie na lepsze. Jeżeli jesteś zdeterminowany/, a decyzja już zapadła, a Ty chcesz rozpocząć inny tryb życia – to świetnie!  Ten artykuł pomoże Ci wybrać najlepiej dopasowaną dietę z naszego cateringu Megafit

 

Jaki jest Twój cel?

Określenie Twojego celu, który przyprowadził Cię na naszą stronę internetową Megafit to podstawa do dalszego działania. W tym celu często nie wystarczy usiąść nad ofertą cateringu dietetycznego i przeanalizować ją od A do Z. Warto skorzystać z pomocy dietetyka. Pomoże on wyznaczyć prawdziwe zapotrzebowanie kaloryczne organizmu, uświadomi nas o alergii spożywczej bądź konieczności stosowania diety specjalnej. Wiedza specjalistyczna to coś, w co zawsze warto zainwestować swój czas i uwagę. Zanim więc postanowisz wybrać swój zestaw i zajadać go ze smakiem, pomyśl nad konsultacją z dietetykiem.

 

Jaka kaloryczność Cię interesuje?

Z pewnością wiesz, że na naszej stronie możesz samodzielnie wybrać kaloryczność swojego zestawu.

Jeżeli nie wiesz jaką ilość kalorii zamówić użyj nasz KALKULATORI KALORII

 

Twój wybór będzie zależny od wielu czynników:

    • czy może jesteś sportowcem, który potrzebuje dużej dawki energii
      (Nasza podpowiedź: 2500 kcal, 3000 kcal)
    • a może zależy Ci na utrzymaniu aktualnej wagi i zdrowym odżywianiu?
      (Nasza podpowiedź:  1800 kcal, 2000 kcal)

W zależności od tego czego potrzebuje Twój organizm oraz jaki wyznaczyłeś/aś sobie cel możesz wybrać najbardziej zbilansowaną, lekką formą dostarczenia energii organizmowi – dietę pudełkową Megafit

 

Kilka podpowiedzi od Zespołu Megafit

Tworząc markę Megafit zależało nam, aby każdy nasz Klient mógł znaleźć zestaw dla siebie – bez potrzeby przepłacania!
Nasze menu – udowadnia, że tańszy nie znaczy gorszy!
Aktualne tempo życia, duża dawka stresu czy wysoko przetworzona żywność – to wszystko przyczynia się do powstawania alergii pokarmowych, nietolerancji czy chorób autoimmunologicznych. Dlatego od samego początku możesz zamówić również diety specjalistyczne na równi ze standardowymi zestawami.

 

Poznaj nasze diety:

 

Diety Redukcyjne:

1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal: Planujesz zrzucić zbędne kilogramy? To wybór idealny dla Ciebie! Nasza dieta została stworzona z myślą o osobach z niskim zapotrzebowaniu energetycznym, które utrzymują niski poziom aktywności fizycznej i chcą schudnąć nawet kilkanaście kilogramów a wcześniej nie mieli styczności z odżywianiem się w sposób zdrowy i zorganizowany.

 

Diety Odżywcze:

1800 kcal, 2000 kcal: Jest to dieta dla osób, które pragną zdrowo się odżywiać. Jeżeli jesteś zadowolony ze swojej aktualnej wagi a chcesz jeść zdrowo i w sposób regularny. Wskazane kaloryczności będę również odpowiednie dla osób, które mają zwiększoną masę ciała i potrzebują początkowo jedynie nieznacznie ograniczyć kaloryczność swoich posiłków.

 

Diety Sportowe:

2500 kalorii: Spełniamy zapotrzebowania sportowców o większych wymaganiach energetycznych. Zwiększona zawartość białka w tym programie będzie wspomagała regenerację i budowę Twoich mięśni.

3000 kalorii: Najbardziej kaloryczny zestaw dla prawdziwych wyczynowców. Jeśli trenujesz każdego dnia, pragniesz poprawiać swoje wyniki i stawać się coraz lepszym sportowcem - ten zestaw będzie dla Ciebie najlepszy. Większa ilość węglowodanów i białka pomoże Ci utrzymać dobrą formę.

 

Diety Hashimoto (specjalistyczne):

(dostępne kaloryczności: 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal)

Diety stworzone z myślą o osobach, które potrzebują zadbać o stan swojej tarczycy. Diety Hashimoto by Megafit dedykowane są osobom, u których istnieje podejrzenia choroby Hashimoto. Będzie odpowiednia również dla osób, u których diagnoza już jest postawiona.
W przypadku chorób autoimmunologicznych – kluczową kwestią jest podejście całościowe. Jednak to dieta sprzyja w stopniu znaczącym eliminacji objawów oraz skutków tej choroby.

Nasza dieta wyklucza: Gluten, Laktozę, Kukurydzę oraz produkty ją zawierające, Soję (oprócz tofu, które nie zawiera fitoestrogenów),

 

Diety Bez Laktozy/ Bez Glutenu (specjalistyczne):

(dostępne kaloryczności: 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal)

Łączy założenia diety bezglutenowej i/ lub bez laktozowej ograniczając produkty zawierające te alergeny w swoim składzie. Przeznaczone są dla osób ze szczególną wrażliwością na występowanie glutenu oraz/lub laktozy. W naszych jadłospisach wykorzystujemy ich zamienniki, czyli zboża naturalnie bezglutenowe (gryka, kukurydza, ryż, itd.), roślinne substytuty nabiału (mleko roślinne, tofu, itd.)
Nie stosujemy produktów sztucznie pozbawionych laktozy. Dbamy o różnorodność posiłków tak aby dieta pozbawiona laktozy i/lub glutenu nie była monotonna.

(Uwaga! Mimo komponowania posiłków w oparciu o produkty bez laktozowe i bezglutenowe istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia śladowych ilości glutenu czy laktozy w niektórych posiłkach.)

 

Diety Ketogeniczne (specjalistyczne)

(dostępne kaloryczności: 1500 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal, 3000 kcal)

Dieta zalecana dla osób które mają problem z osiągnięciem i utrzymaniem prawidłowej masy ciała, z nietolerancją glukozy, cukrzycą typu 2, oraz dla ciekawych nowych wariantów smakowych.
Znaczenie Słowa „keto” to skrót odnoszący się do ciał ketonowych.  Są to substancje, które stanowią, drugie zaraz po glukozie źródło energii dla naszego organizmu.

 

Diety Wegetariańskie (z rybami bądź bez ryb)

(dostępne kaloryczności: 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal)

Badania wskazują, że dobrze zbilansowana dieta oparta na produktach pochodzenia roślinnego pozwala zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, otyłości, cukrzycy typu 2 czy chorób neurodegeneracyjnych.
Diety wegetariańskie dostarczają mniej nasyconych tłuszczów i więcej jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na poziom cholesterol we krwi, na pracę serca, funkcje poznawcze. Ponadto dostarcza więcej błonnika pokarmowego, który reguluje pracę jelit i wpływa korzystnie na mikroflorę bakteryjną, a tym samym na naszą odporność.
W naszych zestawach wegetariańskich dbamy o to, aby dieta zawierała zróżnicowaną mieszankę owoców, warzyw, zbóż, zdrowych tłuszczów i białek. Jesteśmy elastyczni – u nas możesz wybrać czy chcesz otrzymywać dietę z rybami czy bez. Jeżeli zależy Ci na różnorodności – możemy również rozpisać Twój abonament zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.